Nem csak olyan könyvekről olvashattok lentebb, melyeket oktatóink ajánlottak elolvasásra, hanem olyanokról is, melyeket mi magunk ajánlunk Nektek meleg szívvel, mivel hasznosak lehetnek akkor, ha az adott témakörbe mélyebben is bele szeretnétek ásni magatokat!
Biztos sokatokkal megesett már az az ismerős szituáció, mikor bekerülvén az egyetemre, friss hallgatóként már az első hetekben beszereztétek a vaskos tankönyveket, melyek a „kötelező irodalom” címszavak alatt voltak felsorolva az egyes tantárgyaknál. És az is biztos sokatoknak ismerős lehet, hogy e könyvek közül némelyik még ma is kitűnő állapotnak örvendve sorakozik a polcaitokon, esetleg már rég túl is adtatok rajta (mondjuk pont egy gyanútlan gólyának, „igen, e nélkül nem mész át a vizsgán” felkiáltással).
Ez bizony könnyen előfordulhat, hiszen valljuk be, legtöbbször nem az egész könyvet kell betéve tudni, így aztán az évek során nullára redukálódhat a megvett tankönyvek száma, hiszen a könyvtár jó barátunk. Szélsőséges esetekben még az is megeshet, hogy a félév során a kezeink közé sem kerül az adott könyv, hiszen mindig akad egy szorgalmas diáktárs, aki kijegyzeteli a szükséges tudnivalókat, majd megosztja velünk ezeket egy csokiért/sörért cserébe. És ott van még az órai jegyzet is, ami a legtöbbször az egyik legfőbb forrása annak a tudásnak, mely a vizsga sikeres letételéhez szükséges.
Viszont abban is biztos vagyok, hogy az e sorokat éppen olvasók között van olyan is, akinek olyan könyv is lapul a polcán, mely bár kötelező, esetleg „csak” ajánlott irodalom volt, mégis szívesen forgatja kezében még ma is az olvasó, ha úgy adódik. Ezekre hoztunk most példákat, azaz olyan könyveket ajánlunk alább, melyeket mindenképpen érdemes beszerezni és elolvasni – még ha ez csak a könyvtárból való kikölcsönzést is jelenti.
De nem csak olyan könyvekről olvashattok lentebb, melyeket oktatóink ajánlottak elolvasásra, hanem olyanokról is, melyeket mi magunk ajánlunk Nektek meleg szívvel, mivel hasznosak lehetnek akkor, ha az adott témakörbe mélyebben is bele szeretnétek ásni magatokat!
Tonk Emil – Üzleti Patika
A szerző 30 év tapasztalatát írta meg a könyvében, melyben olyan kérdésekre ad választ, mint például mire figyeljünk a kommunikáció során, hogyan tudunk egy tárgyalást frappánsan vezetni és lezárni vagy hogyan tudja megőrizni piaci előnyeit egy vállalat a versenytársakkal szemben – mindezt csakis a gyakorlatra fókuszálva teszi, végig humorosan, s így pedig olvasmányosan.
Bakacsi Gyula – Szervezeti magatartás és vezetés
Szinte mindent megtudhatunk a címben olvasható témakörről, ha e könyvet elolvassuk. Az egyének, csoportok és a szervezet magatartásáról, viselkedéséről, s annak törvényszerűségeiről ír a szerző, tovább arról, hogy mindezt egy vezető hogyan, milyen eszközökkel befolyásolhatja a jobb szervezeti teljesítmény elérése érdekében. Ha a jövőben nem zárkóznánk el egy vezetői pozíció betöltésétől, akkor mindenképpen ajánlott e könyv elolvasása.
Elliot Aronson – A társas lény
Ha mindig tetszettek az olyan tárgyak, melyekben a gazdaságtan mellett nagy szerepet kapott a szociológia vagy a pszichológia, akkor számodra ez a könyv kihagyhatatlan olvasnivaló. Aronson könyvében olyan témákról ad áttekintést, mint a tömegkommunikáció és propaganda, az előítéletek, az önigazolás, az emberi agresszió vagy a társas kapcsolatok. Mindezt nagyon könnyen emészthető formában, számos kísérlettel igazolva teszi.
Al Ries-Jack Trout – A marketing 22 vastörvénye
Még a szakértők szerint is a sikeres marketing első törvénye, hogy el kell olvasni ezt a könyvet. Rendkívül egyszerűen, röviden, tömören és érthetően van megírva. Marketing, a leglényegesebb dolgokra kiélezve. Aki sikeres karriert akar befutni ebben a mai rohanó világban, annak számára nélkülözhetetlen ez a könyv. Légy tapasztalatlan pályakezdő, akár dörzsölt szakember, ez a könyv akkor is Neked íródott.
Hyrum Smith – A sikeres időgazdálkodás és életvitel 10 természettörvénye
Minden igazán sikeres ember tisztában van az idő jelentőségével. Hyrum Smith ezen könyve segítséget nyújt abban, hogy kézbe vegyük életünk irányítását és szert tegyünk, mint a lelki békére, mint pedig a legnagyobb erőforrásunk hatékony felhasználásának képességére. Valamikor talán az önmenedzselés klasszikus műveként fogják számon tartani.
John C. Maxwell- A vezető 21 nélkülözhetetlen tulajdonsága
„A vezetés szenvedély, hogy valami mást, újat alkoss másokkal, és hajlandóság arra, hogy kockáztass." – vallja a szerző. Bárki, aki közép, vagy akár felső vezető szeretne lenni, ebben a könyvben remek támpontot talál az ehhez szükséges tudás elsajátításához. Ennek alapjaként a személyiségfejlesztésre helyezi a hangsúlyt, hiszen főnök bárkiből lehet, de jó vezetővé válni már annál nagyobb kihívást jelent, ám szükségszerűen fontos.
Kép forrása: http://www.thecuttingedgenews.com
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,