Hazánk vállalatai számára a devizaárfolyamok változása a rendszerváltás óta jelentenek mind komolyabb kockázatot, egyfelől a dollár német márkával majd euróval szembeni változása, másfelől a forint német márkával majd euróval szembeni ingadozásai miatt. Ennek szemléltetésére a workshop egy esettanulmány megoldására épül, melynek keretében egy, a workshop kezdetekor veszteséges szállítmányozási vállalatot kell nyereségessé tenni a vállalat egyes projektjeinek szanálásával illetve a mérleg szerinti eszköz és forrás oldalon jelentkező kamat- és devizaárfolyam-kockázatok kezelésével. A több döntési körre épülő munka során kiemelt figyelmet szentelünk a jelenlegi trendek és a hatékony beruházások kiválaszthatóságának elemzésére. A pénzügyi innovációk erősen matematizált világa a vállalati szimuláció következtében gyakorlati szempontból megfoghatóvá válik.
A kis- és középvállalkozások Magyarország fő foglalkoztatóinak minősülnek, így kiemelten fontos lehetőségeik (és nehézségeik) elemzése. E vállalatok többször szembesülnek finanszírozási nehézségekkel. A workshopban egy részterületre, mégpedig az innovációs finanszírozásra koncentrálunk, és azt vizsgáljuk meg, hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésre, azok mennyiben felelnek a vállalat finanszírozási igényének, és egyáltalán: hogyan lehet ezekhez a forrásokhoz hozzájutni.
Főoldal — Program — A workshopok bemutatása — Jelentkezés — Kapcsolat
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,