Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2013. Május

Ösztöndíjtámogatási program pályázati kiírás

SZTE Gazdaságtudományi Kar

A TÁMOP-4.2.2/B-10/1-2010-0012 pályázati projekt keretében a Gazdaságtudományi Kar Tudományos Diákköri Tanácsa nyílt pályázatot hirdet a 2012/2013. tanév 2. Pályázati Körében történő részvételre.

2013. május 06.

A Szegedi Tudományegyetem 2010. évben a Kutatóegyetemi Kiválósági Központ cím büszke birtokosává vált. A tudományos közösség kiváló kutatási tevékenységének és eredményeinek hosszú távú megtartása érdekében a kutatói potenciál folyamatos növekedésének biztosítására van szükség. Jelen projekt célja, hogy a jelenleg is magas színvonalon működő tudományos képzés műhelyeinek fejlesztésével nemzetközi szinten versenyképes tudományos képzési háttérbázist hozzon létre, mely alulról építkező rendszerben a jövőbeni professzionális kutatói közösség utánpótlását biztosítja.

A Szegedi Tudományegyetem támogatni kívánja tehetséges hallgatói tudományos munkaterületek iránti elköteleződését, a tudományos kutatás megszerettetését.

A Projekt keretében a Lebonyolító tudományos ösztöndíjjal ismeri el azon hallgatókat, akik

• Elméleti közgazdaságtan
  • Európai Unió gazdasága
  • Gazdaságpszichológia
  • Környezetgazdaságtan
  • Marketing
  • Menedzsment
  • Pénzügy
  • Regionális gazdaságtan
  • Statisztika
  • Számvitel
  • Területfejlesztés
  • Társadalmi felelősségvállalás
  • Világgazdaság
  • tématerületeken kutatási munkát folytattak. A kutatási munka alatt többek között a TÁMOP-4.2.2/B-10/1-2010-0012 számú projekt, a Gazdaságtudományi Kar Tudományos Diákköri Műhelyéhez kötődő kutatási projektek értendők, melynek eredményeként az ösztöndíjra pályázó hallgató tudományos diákköri dolgozattal rendelkezik, és kutatási eredményeit a XXXI. OTDK Közgazdaságtudományi Szekcióján publikálta.

További információ a Pályázati kiírásban található, a jelentkezéshez szükséges Pályázati adatlap ide kattintva érhető el.