Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2013. Április

Az SZTE-ről a Wall Street csúcsára

bloomberg

El tudnád magad képzelni egy nagy Wall Street-i irodában ülve, amint dollármilliókról hozol döntéseket? Érdekel a bank- és pénzvilág? Ha ezekre a kérdésekre igen a válaszod, akkor gyere el és indítsd el a karriered a Bloomberg Aptitude Test segítségével.

2013. április 25.

- Mi ez a teszt?

Tulajdonképpen egy számítógépes értékelés, amely az olyan képességeid figyeli, mint az analitikus gondolkodás, diagramok értelmezése, összefüggések meglátása, illetve az általános pénzügyi kultúra. Amikor megcsinálod a tesztet akkor az eredményed bekerül egy adatbázisba ahonnan az csak az előző három hónapban több mint 12,000 hozzád hasonló fiatal kapott állásajánlatot.

- Milyen cégektől?

A világ legnagyobb pénzügyi cégeiről beszélünk, amikor azt mondjuk, hogy ők nézik majd az eredményeid. Pusztán szemléltetésnek felsoroltunk néhányat: TeachFirst, Bank of America Merrill Lynch, Deutsche Bank, Citigroup, AIG, Kellogg Company, Robert W. Baird, European Commission, Guggenheim Partners, Macro Risk Advisors, BP, Fitch Rating.

- Jó, de mennyi idő ezt kitölteni és kell-e rá tanulni?

A teszt mindössze 2 órát vesz igénybe és a jó hír az, hogy semmit nem kell rá készülni, hiszen elsősorban az eddig megszerzett kompetenciáidat fogja értékelni.

- Tehát nem kell órákig tanulnom rá és ez alapján kaphatok állást… Mennyibe kerül ez?

A jó hír az, hogy ugyan rendkívül értékes szolgáltatásról van szó mégis teljesen díjtalan.

- Ez kell nekem! Mikor tudom megcsinálni a tesztet?

Két különböző időpontra tudsz jelentkezni, azonban minden esetben regisztrálni kell:

2013. Május 21. 9:00 <<ide kattintva tudsz erre az időpontra regisztrálni>>
2013. Május 28. 9:00 <<ide kattintva tudsz erre az időpontra regisztrálni>>

Helyszín: SZTE GTK, Kálvária sgt. 1., KO105

- Oké, regisztrálok, elmegyek, kitöltöm a tesztet. Utána mi fog történni?

A teszt kitöltése után 2 héttel megkapod a pontszámod, 5 héttel utána pedig a linket a saját profilodhoz, amely egy kimutatást tartalmaz az erőségeidről és gyengeségeidről, a globális rangsorban lévő helyedről. Ekkor fel tudod tölteni az önéletrajzod és innentől nincs más dolgod mint várni, hogy megcsörrenjen a telefon és kezdetét vegye a nemzetközi karriered!

Fontos tudnivalók

A teszt angolul van, az összes kérdés feleletválasztós. Pontosan 8 témakör van:

· Hírek elemzése

· Pénzügyi kimutatások elemzése