Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2013. Április

Hatalmas siker a veszprémi OTDK-n!

OTDK

Percekkel a veszprémi OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójának eredményhirdetése után már mindenki a GTK-sak sikeréről beszélt. A Szegedi Tudományegyetem Gazdságtudományi Kara az intézményi rangsorban a BCE GTK után a második helyen végzett!
2013. április 20.

Idén Veszprémben rendezték meg a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát.

A szegedi GTK-sak és témavezetőik büszkék lehetnek magukra, ugyanis 26 bemutatott dolgozatból 20 díjat nyert a következő bontásban:

- 6 db első díj

- 5 db második díj

- 4 db harmadik díj

- 5 db különdíj

A helyezések részletesen a következők:

1. helyezett

1. Dancsik Bálint: Gondolatok a pénzügyi rendszer (in)stabilitásáról (témavezető: Kovács György)
  2. Fodor Renáta Kitti: Libát és/vagy pénztárcát tömjünk? (témavezető: Málovics György)
  3. Huszár Sándor: Milyen tényezők befolyásol(hat)ják az FDI megjelenését a magyar energiaszektorban? (témavezető: Udvari Beáta)
  4. Kasza Irén Éva: PRODUCT PLACEMENT – a magyar reklám új korszaka (témavezető: Majó Zoltán)
  5. Keszeg Mária: Fogyasztói preferenciák tényezőinek vizsgálata fogászati beavatkozások esetén (témavezető: Farkas Gergely)
  6. Schuszter Tamás - Uhrin Ákos: Egy érdek két irányból, vagy egy irányból két érdek? Az USA segélyezési politikája (témavezető: Udvari Beáta)

2. helyezett

1. Bene Bence: A mozi mint reklámhordozó - hatékony ATL eszköz vagy kidobott pénz? (témavezető: Hetesi Erzsébet)
  2. Kis Katalin: Van élet az olaj után? A kőolaj szerepe az OPEC Öböl-menti kisállamaiban (témavezető: Udvari Beáta)
  3. Felföldi Tibor: "Három lába van, mégis meginog": A fenntarthatóság pilléreinek parciális vizsgálata a magyar városok és vonzáskörzetük példáján (témavezető: Málovics György, Kovács Péter)
  4. Lakó Dániel: Miért az OTP? A magyar fiatalok bankválasztási preferenciáinak elemzése (témavezető: Hetesi Erzsébet)
  5. Molnár Gabriella - Zuti Bence: Egyetemi kontextusú globális-lokális paradoxon a tanuló régiók keretfeltételei között: a „negyedik generációs” egyetemek irányába (témavezető: Lukovics Miklós)

3. helyezett

1. Fazekas Anita: Az e-HRM helyzete, fejlődése Magyarországon, különös tekintettel a regionális különbségekre (témavezető: Majó Zoltán, Gulyás László)
  2. Rádóczi Zsolt: Válság: biztos mindenkinek átok? A magyar elektronikai vállalatok komplex elemzése a válság tükrében (témavezető: Deák István, Ván Hajnalka)
  3. Basic Alexandra: A marketingkommunikációs eszközök hatása a környezettudatos életmód kialakítására (témavezető: Hetesi Erzsébet)
  4. Uhrin Ákos: Minden igyekezet hiábra? Gyógyszerhez jutás Fekete-Afrikában (témavezető: Udvari Beáta)

Különdíj

1. Pap Katalin: Gyerekek és reklámok. Az „olcsó” bébiszitter mellékhatásai (témavezető: Révész Balázs)
  2. Fekete Boglárka: Az esetek mint benchmarkok az Európai Unió versenyszabályozásában (témavezető: Pelle Anita)
  3. Beke Eszter: A környezeti számvitel gyakorlati vizsgálata (témavezető: Ván Hajnalka)
  4. Aleksziev Péter Alexander: A fiatalok pénzügyi kultúrája és fejlesztési lehetőségei Magyarországon (témavezető: Kosztopulosz Andreász)
  5. Martus Bettina: Hol van a (kor)határ? A gyermekmunka következményei és megoldási lehetőségei (témavezető: Udvari Beáta)

A GTK-s csapat többi tagja:

Füzesy Frigyes: A coaching, mint a kis- és középvállalkozások fejlesztésének egy lehetséges eszköze (témavezető: Henkey István)

Lengyel Nóra: A bizalom hiánya. A magyar lakosság viszonyulása a bankokhoz (témavezető: Schneider Klára, Kosztopulosz Andreász)

Elekes Zoltán: A ragadozó árképzés (témavezető: Mozsár Ferenc)

Árva-Tóth Adrienn: A helyi pénz mint a helyi gazdaságfejlesztés eszköze (témavezető: Kosztopulosz Andrász)

Rekötye Tamás: Újfajta értékesítési technológiák a jövő fogyasztóinak szemszögéből (témavezető: Prónay Szabolcs)

Csányi Mária Magdolna: Ki vagyok Én? - Énmárka építés művészete a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében (témavezető: Hetesi Erzsébet)

Gratulálunk a hallgatónak és oktatónak, hihetetlen munkát vittek véghez, mindannyian büszkék lehetünk rájuk!