Eddig közel 6300 diák adott vért a 8. Országos Felsőoktatási Véradóverseny keretében.
Az őszi félévben vért adó egyetemisták és főiskolások egyharmada első alkalommal nyújtotta segítő karját véradásra. A verseny folytatódik, februárban 49 vöröskeresztes véradóhelyszínen várják a diákokat véradásra.
Eredményesen zárta az őszi félévet a Magyar Vöröskereszt által - az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai támogatásával - szervezett 8. Országos Felsőoktatási Véradóverseny. Szeptember óta, 142 véradóeseményen összesen 6239 nappali tagozatos hallgató adott vért, közülük 1725-en első alkalommal. Ez azt jelenti, hogy a szeptember és december között országosan megjelent véradók 4%-a a verseny keretében adott vért és az új véradók 8% -a is ezen főiskolások és egyetemisták közül került ki.
Az Országos Felsőoktatási Véradóversenyt 2005-ben azzal a céllal indította el a Magyar Vöröskereszt, együttműködésben az Országos Vérellátó Szolgálattal, hogy minél több fiatal csatlakozzon a véradó mozgalomhoz és váljon rendszeres véradóvá.
A verseny, a nappalis hallgatói létszám alapján három kategóriában zajlik (1000 fő alatti, 1000 és 10 ezer közötti és 10 ezer feletti). A véres küzdelmet kategóriánként az az intézmény nyeri, amelyik a nappalis hallgatói létszámához képest a legtöbb véradót mozgósítja a tanév során.
További részletek a letölthető pdf dokumentumban találhatók.
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,