2012. november 28-án rendeztük meg a Tudományos Diákköri Konferenciát, amely a 2013. évi országos verseny utolsó válogatója volt. A helyi fordulón 29 hallgató –a közös munkának köszönhetően - 25 pályamunkát mutatott be.
A kutatott témák nagyon széles skálán mozogtak: a számvitel (környezeti számvitel, könyvvizsgálat), pénzügy (pénzügyi rendszerek stabilitása), regionális gazdaságtan (negyedik generációs egyetemek), marketing (bankválasztási szokások, gyerekek és reklámok), valamint az EU és a nemzetközi gazdaság (versenyszabályozás, segélyezés, energia) témaköreit ölelték át. A kutatásban pedig alap- és mesterképzésen tanuló hallgatók egyaránt részt vettek, de volt egy „vegyes páros” is.
A kutatási eredmények bemutatása két szekcióban, két bizottság előtt történt. A bizottságban részt vevő oktatók (Vilmányi Márton, Sallai Miklós, Deák István, Udvari Beáta, Hetesi Erzsébet, Lengyel Imre, Kovács Péter, Kürtösi Zsófia) a hallgatók kutatási eredményeinek prezentálását értékelték, és az országos versenyre való felkészülés jegyében több tanáccsal is ellátták a fiatal kutatókat a prezentáció színvonalának emelése érdekében.
A nap végére kiderült: az összes pályamunka bemutatható a jövő évi XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencián Veszprémben! Emellett a bizottság mindkét szekcióban adott ki helyezéseket az összteljesítmény alapján (írásbeli dolgozat eredménye és prezentáció pontszáma), melynek díjazása az Ökonómia Alapítvány jóvoltából valósult meg.
A mai naptól kezdve az OTDK-jelentkezést kezdjük meg – a korábbi helyi fordulók eredményeit is figyelembe véve – összesen 29 pályamunka nevezésével.
A TDK helyi döntőjének eredményei a következők:
1. Szekció: Pénzügy, Nemzetközi gazdaság
1. helyezett
Huszár Sándor: Milyen tényezők befolyásol(hat)ják az FDI megjelenését a magyar energiaszektorban? (Témavezető: Udvari Beáta)
2. helyezett
Schuszter Tamás – Uhrin Ákos Egy érdek két irányból, vagy egy irányból két érdek? Az USA segélyezési politikája (Témavezető: Udvari Beáta)
Kis Katalin: Van élet az olaj után? A kőolaj szerepe az OPEC Öböl-menti kisállamaiban (Témavezető: Udvari Beáta)
3. helyezett
Fekete Boglárka: Az esetek mint benchmarkok az Európai Unió versenyszabályozásában (Témavezető: Dr. Pelle Anita)
2. Szekció: Marketing, Regionális gazdaságtan
1. helyezett
Bene Bence: A mozi mint reklámhordozó - hatékony ATL eszköz vagy kidobott pénz? (Témavezető: Dr. Hetesi Erzsébet)
2. helyezett
Lakó Dániel: Miért az OTP? A magyar fiatalok bankválasztási preferenciáinak elemzése (Témavezető: Dr. Hetesi Erzsébet)
Molnár Gabriella – Zuti Bence: Egyetemi kontextusú globális-lokális paradoxon a tanuló régiók keretfeltételei között: a „negyedik generációs” egyetemek irányába (Témavezető: Dr. Lukovics Miklós)
3. helyezett
Pap Katalin: Gyerekek és reklámok. Az „olcsó” bébiszitter mellékhatásai (Témavezető: Dr. Révész Balázs)
Gratulálunk a hallgatóknak és a témavezetőknek!
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,