Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2010. Szeptember

Global Village az AIESEC rendezésében

AIESEC

A nemzetköziség jegyében számos kultúra ételeit kóstolhatták meg a résztvevők az AIESEC Szeged Helyi Bizottsága szervezésében tartott Global Village, azaz Világfalu rendezvényen.

2010. szeptember 23.

Nemzetközi hangulatot varázsoltak a GTK Kálvária sugárúti épületének aulájában szeptemben 20-án délután az AIESEC tagjai. A különleges esemény keretében egy-egy kultúra ételeit kóstolhatta meg a nagyérdemű. A paletta igen szélesnek bizonyult, hiszen a kínai ínyencségektől kezdve a tejberizsen és a karamellen keresztül az egzotikus gyümölcsökig mindenki megtalálhatta a saját ízlésének megfelelő finomságot a különböző nemzetek/régiók ennivalói között. Képviseltette magát többek között a Távol-Kelet, az észak-európai országok és a mediterrán térség is. Az arra járóknak lehetősége volt kötetlenül megismerkedni az AIESEC tagjaival , valamint néhány Erasmus ösztöndíjjal itt tartózkodó külföldi diákkal is, és közben jókat falatozni a legkülönbözőbb fogásokból.