A Taylorizmus születésétől kezdve heves vitákat és ellenkezést váltott ki, mind csodálói, mind elvetői szép számban akadtak. Taylor tudományos modelljét saját bevallása szerint minden érintett javára szerette volna fordítani. Híres mondata Schmidtről azonban, mely szerint munkáját olyanná alakította, hogy egy intelligensebb gorilla is el tudná végezni, a munka dehumanizálására utal. Miért bukkannak fel a taylori gondolatok ennek ellenére még ma is? Miért olvashatunk retaylorizmusról, illetve a Taylorizmus reneszánszáról napjainkban? Mely gondolatok, milyen mértékben és milyen területeken helytállóak, s mi az, ami végleg elavult, és el is tűnt a szervezetekből? Melyek azok az irányzatok és eredmények, amelyekre napjainkban figyelni érdemes?
Ha szívesen gondolkodna velünk a 21. századi menedzsment tudományról, tisztelettel fogadjuk részvételét és előadását a konferenciánkon.
A konferencia nyelve angol és magyar.
Az angol nyelvű előadások alapján készült tanulmányokat a szervezőbizottság döntése alapján lektorált, ISBN számmal rendelkező konferencia-kiadványban jelentetjük meg.
Tervezett témakörök
Absztrakt beküldése: 2011. július 30.
Értesítés az elfogadásról: 2011. augusztus 22.
Regisztráció: 2011. október 3.
Kapcsolat és további információ
Vajda Beáta
taylorconference@eco.u-szeged.hu
+36 (62) 546-910
+36 (62) 544-146
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,