John Deady, Íroszág magyarországi nagykövete két napot töltött Szegeden a héten. Mint mondta, látogatásának fő célja a város megismerése volt, valamint, hogy felvegye a kapcsolatot a Szegedi Tudományegyetemmel.
A nagykövetet Pál József Nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes fogadta, a hivatalos program keretében pedig találkozott az Általános Orvostudományi Kar dékánjával, Vécsei Lászlóval. A nagykövet ezután megtekintette az egyetem és a klinikák épületeit is. „Minden nemzetnek más a felsőoktatása, mások a hagyományai, de ami igazán számít, az a hallgatók elhivatottsága, ez minden országban hasonló” – mondta.
Az orvoskaron tanuló ír diákoknak is volt lehetőségük találkozni a nagykövettel. „Mindig jó honfitársakkal találkozni. Öröm látni, hogy keményen dolgozó, fiatal ír hallgatók jól érzik magukat itt, Magyarországon. A szegedi egyetem hírneve vonzza ide őket, és az, hogy az itt szerzett orvosi diplomájukkal azonnal álláshoz juthatnak az egészségügyben, amikor visszatérnek Írországba” – értékelte John Deady az SZTE-n szerezhető végzettség nemzetközi munkaerő-piaci értékét.
Látogatásának első napján a nagykövet előadást tartott a Gazdaságtudományi Kar aulájában A "kelta tigris" felemelkedése és bukása, legendák és valóság címmel. A teltház előtt tartott prezentáció a korábban virágzó és megállíthatatlannak tűnően növekvő ír gazdaság megtorpanásáról, e visszaesés okairól és az ír kormány válságkezelő megoldásairól szólt, rengeteg kérdésre ösztönözve a főleg a kar diákjaiból álló hallgatóságot.
Szegedi tartózkodásának második napján a nagykövet a Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézetében tett látogatást, itt Fenyvesi Anna intézetvezető köszöntötte és vezette körbe John Deady-t, aki leginkább az ír irodalom oktatása iránt érdeklődött. A nagykövet utolsó programja a bölcsészkar angol szakos hallgatóinak tartott előadás volt. „Jó újra és újra meggyőződni róla, hogy az ír kultúra és irodalom ismert Magyarországon és a világban, hogy egyetemeken tanítják” – mondta.
„Nagyon eleven, intelligens, elkötelezett és elragadó fiatal emberek tanulnak itt” -- így összegezte John Deady a szegedi hallgatókról és az egyetemi közösségről szerzett benyomásait.
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,