Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2014. Március

Kreatív megoldások, jó hangulat

Március 4-én is nagy sikert aratott a tanár-diák activity.

2014. március 10.

A GTK történetében már hagyománnyá vált a tanár-diák vetélkedők megrendezése, amelyet a Magyar Közgazdasági Társaság Szegedi Ifjúsági Szervezetének tagjai szerveznek. A résztvevők mindig nagy buzgalommal várják, és mindig felejthetetlen pillanatokat okoz számukra az esemény. Így volt ez március 4-én is, amikor négy oktatókból és hallgatókból verbuválódott csapat mérte össze a tudását. A szakmai feladványokon túl szólásokhoz, közmondásokhoz és mesékhez kapcsolódóan is megjárathatták a játékosok agytekervényeiket. Születtek igazán kreatív és vicces megoldások is, amelyeket minden bizonnyal még hosszú ideig felemlegethetünk. Rendhagyó módon Málovics György és Kazár Klára, illetve Deák István és Nagy Benedek csapata között a pontrablások után holtverseny alakult ki, amelyen egy utolsó döntő feladvány változtatott. A bosszú feladvány teljesítése után a számvitel és mikroökonómia mestereinek, illetve csapattagjaik jutalma egy relaxáló, frissítő élmény: egy-egy masszázsutalvány volt.