Információk a kari TDK-ról.
Az SZTE GTK kiemelt figyelmet fordít a tehetségek gondozására, így a Tudományos Diákkörben részt vevő hallgatók számára is igyekszik minél több lehetőséget kínálni. Ennek eredményeként az elmúlt években az SZTE GTK országosan is kiemelkedő TDK-eredményekkel rendelkezik, és rendre ott van az ország első négy legjobb intézményei között, többször a legjobb vidéki egyetemként. A tudományos diákkör keretében végzett kutatás legnagyobb sikere abban is mérhető, hogy a hallgatóink egy tanulási folyamat mentén pallérozódtak, újfajta gondolkodásmódot sajátítottak el, rengeteg új ismeretre tettek szert, és a feldolgozott témájuk szakértőjévé váltak. Ezen szakértelem – az elmúlt 10 év tapasztalatai szerint – olyan szakmai alapot teremt a TDK-mozgalomban részt vevő hallgatóink számára, amely igen sok esetben egész további szakmai karrierjüket is befolyásolja. Annak érdekében, hogy az újabb kihívásokhoz alkalmazkodjunk, és a TDK-mozgalom továbbra is népszerű maradjon, mindenképpen újításra volt szükség.
Ezt az átalakulást a Nemzeti Tehetség Program NTP-TDK-13-016 sz. projektje is támogatta, így ebben a félévben számos változás történt:
- Az SZTE GTK TDK oldala teljesen új arculatot kapott, és átláthatóbb lett a tartalom. A honlap az alábbi linken érhető el: www.eco.u-szeged.hu/tdk
- A saját tapasztalatok átadása, kortársak véleménye is meghatározó, így a TDK honlapon korábban TDK-zott hallgatók számolnak be arról, hogy miért kezdtek el tudományos kutatással foglalkozni, milyen hasznot jelentett ez számukra, és milyen kétségeik voltak az egész tudományos munka során.
- Kialakítottunk egy olyan online felületet, amely lehetővé teszi a dolgozatok online beadását és elektronikus bírálatát.
- A sikeres TDK-zó hallgatók további tudományos pályájának segítése érdekében elindult a TDK-Műhelytanulmányok sorozat. E Műhelytanulmányban az OTDK-n helyezést elért hallgatók jelentethetik meg tudományos dolgozatuk tanulmánnyá átszerkesztett verzióját. A minél szélesebb kör elérése érdekében a Műhelytanulmány online formában érhető el.
- A TDK-folyamatba kutatási fórum is beépült, mely a dolgozat leadása előtt egy hónappal biztosítja a lehetőséget a hallgatók számára, hogy beszámoljanak kutatásuk állásáról egy független bizottság számára.
- Elkészült a TDK-val kapcsolatos Gyakran Ismételt Kérdések c. leporelló.
Bízunk benne, hogy ezek a lépések elősegítik azt, hogy minél többen kezdjenek bele tudományos kutatásba, akár egyedül, akár másokkal összefogva!
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,