Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2014. Február

Erasmusos kul-túra

Az Erasmus hallgatók voltak a vendéglátók.

2014. március 03.

Kedden este bemutatkoztak a tavaszi szemeszterben karunkra érkezett Erasmus hallgatók, akik Németország, Csehország és Bulgária kultúráját mutatták be. Megtudhattuk, hogy milyen a népi viseletük, milyen szokásaik vannak, illetve milyen gyönyörű tájakkal büszkélkedhetnek az egyes országok. A diákok saját egyetemeikről is meséltek, ami nagyon hasznos volt azok számára, akik ott szeretnének tölteni egy szemesztert a közeljövőben.

A figyelemfelkeltő és humoros előadások után egy jó hangulatú beszélgetés vette kezdetét. A résztvevők megismerkedhettek a külföldi hallgatókkal, akik nagyon szívesen válaszoltak minden kérdésre. Ráadásul belekóstolhattunk azokba a nemzeti ételekbe, amit az Erasmusos diákok készítettek erre az alkalomra, és a magyar almás pite is terítékre került.

Ezúton is köszönjük az Erasmusos hallgatóknak a lelkesedésüket!

Galéria: