Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2011. November

Nemzetközi Taylor konferencia a Gazdaságtudományi Karon

Konferencia

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara tudományos konferenciát szervezett „Tudományos menedzsment” és menedzsment tudomány napjainkban címmel.

2011. november 08.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara Frederick Winslow Taylor „Üzemvezetés - A tudományos vezetés alapjai” című műve megjelenésének 100. évfordulója alkalmából nemzetközi tudományos konferenciát szervezett „Tudományos menedzsment” és menedzsment tudomány napjainkban címmel. A konferencián a szervezeti kultúra, a menedzsment gyakorlat és a szervezetelmélet témaköreit járták körbe az előadók színvonalas előadásaik keretében. Az előadások minőségét és témáinak érdekességét jól tükrözi, hogy az előadásokat élénk tudományos vita követte. A szomszédos országokból és Európa távolabbi országaiból is érkeztek előadók a konferenciára, így sokféle véleményt és nézetet ismerhettünk meg. Ehhez kapcsolódóan a különböző nemzetek kutatói számára számos lehetőség adódott az együttműködésre, amelynek eredményeit várhatóan egy következő konferencián ismerhetjük meg.