Dr. Botos Katalin professzor asszonyt 70. születésnapja alkalmából köszöntötték a Gazdaságtudományi Karon.
Dr. Vilmányi Márton, a kar dékánja, dr. Farkas Beáta intézetvezető egyetemi docens, Antalóczy Katalin a Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa és Kovács Árpád egyetemi tanár méltatták dr. Botos Katalin munkásságát, és elevenítették fel közös élményeiket az ünnepségen.
Dr. Botos Katalin a Gazdaságtudományi Kar egyik alapítója, elévülhetetlen érdemei vannak a doktoranduszképzés megszervezésében és a Közgazdaságtani Doktori Iskola megalapításában, melynek 2007. óta vezetője. A tudományos és társadalmi közéletben egyaránt aktív: számos külföldi egyetem vendégprofesszora, jelentős tudományos folyóiratok szerkesztőbizottságának tagja. Szakmai munkásságát magyar és idegen nyelvű szakkönyvek, cikkek és tudományos közlemények fémjelzik. A kar emblematikus alakja közgazdászok generációit tanította, főbb tárgyai: pénzügyek, nemzetközi pénzügyek, államháztartási ismeretek, pénz és tőkepiaci ismeretek, nemzetközi gazdasági ismeretek, gazdasági integráció, gazdaságtörténet.
Kollégái és tanítványai tisztelik és szeretik: szaktudásával, színes egyéniségével, széles látókörével tevékeny résztvevője a magyar közgazdász társadalomnak.
Botos Katalin Pénzügypolitika – Gazdaságpolitika. Válogatott tanulmányok című kötetét Kovács György egyetemi docens mutatta be a hallgatóságnak.
A kötet a szerző tudományos munkásságának mindkét területét átöleli: a kötet első része gazdaságtörténeti munkásságának legfőbb eredményeit mutatja be, második része a pénzügyek területén az elmúlt évtized során írt tanulmányait foglalja egy kötetbe, részben a Pénzügyek és közpénzügyek, részben a Nemzetközi gazdaság – nemzetközi pénzügyek területéről. A gazdaságtörténeti rész mind a rendszerváltozást megelőző négy és fél évtized, mind az elmúlt húsz év társadalmi-gazdasági folyamatainak legfontosabb tanulságait foglalja össze, a megelőző 45 év vonatkozásában a rendszerkorrekciók történetét, az elmúlt 20 év tükrében pedig bemutatja, miként váltunk a rendszerátalakítás élenjáróiból a kelet-közép-európai régió sereghajtóivá. A közpénzügyi és nemzetközi pénzügyi rész a szerző életművének legfontosabb téziseiről ad áttekintést, így a kötelező és önkéntes újraelosztási rendszerek közötti átváltás jelentőségéről, a devizagazdálkodás legfontosabb kérdéseiről s mindenekelőtt a jelenkori válság értékelése vonatkozásában a túlfogyasztás háztartási, költségvetési és nemzetközi szinten is megnyilvánuló jelenségéről.
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,