Hírek – Intézményi fordulók – Dolgozatok feltöltése – Kari TDK kiválóságok – Letöltések
„Miért kezdtem bele a TDK-ba?” – A GTK OTDK sikerei – Galéria – GYIK – TDK-pályázatok
Mit kell leadni a kari TDK fordulóra?
A kari TDK-fordulóra egy 40-80 oldalas – a hazai és a külföldi szakirodalom feldolgozásán túl saját gondolatokat, empirikus kutatást is tartalmazó – tudományos dolgozatot kell megírni. A dolgozatok formai követelményei a kari TDK-honlap Letöltés menüpontja alól letölthető. A dolgozatot az online felületen elektronikusan és egy példányát spirálozva kell benyújtani a megadott határidőre.
Mi történik a kari TDK-fordulón?
A TDK-dolgozatokat beadás után – az OTDK aktuális szabályait követve – bírálatra kiadjuk, a bírálatokat a szóbeli forduló előtt a hallgatók megkapják. A kari TDK-fordulón a 3-5 tagú bizottság és az érdeklődő hallgatók, oktatók előtt 15 percben kell összefoglalni a dolgozat főbb eredményeit, melyet ötperces vita követ. A prezentációk után a bizottság dönt arról, hogy mely dolgozatokat javasolja az országos konferencián való részvételre, emellett helyezéseket is kioszt.
Hogyan lehet az OTDK-n részt venni, ha nem lettem helyezett a kari TDK fordulón?
Az OTDK-n való részvételnek nem feltétele, hogy a kari TDK-fordulón helyezést érjen el a pályamunka. Mindazon dolgozat részt vehet az országos konferencián, amit a bizottság erre javasolt.
Hányan vehetnek részt az OTDK-n a Karról?
Jelenleg nincs kvóta meghatározva, így mindenki részt vehet, aki valamelyik kari TDK-fordulón erre jogosultságot szerzett.
Lehet-e a kari TDK-fordulón bemutatott dolgozatot javítani az OTDK-ra?
Nem. Az OTDK-szabályok értelmében az OTDK-ra benyújtott dolgozatnak tartalmában meg kell egyeznie a kari TDK-fordulóra benyújtott dolgozatéval.
Mikor rendeznek OTDK-t?
OTDK kétévente, minden páratlan év tavaszán kerül megrendezésre. A jelentkezéseket a kari TDT titkár koordinálja.
Diplomaosztó ,Európai Unió ,SZTE ,Szegedi Tudományegyetem ,felsőoktatás ,infláció ,klaszter ,kommunikáció ,konvergencia ,közszféra ,liberalizáció ,marketing ,munkanélküliség ,regionális gazdaságfejlesztés ,regionális politika ,regionális versenyképesség ,szervezeti kultúra ,területfejlesztés ,versenyképesség ,versenyszabályozás ,