SZTE BTK 2014. december

2014. december 20.

Pénzdíjas pályázatot hirdet a SZAB a tudományt népszerűsítő médiamunkásoknak. A 2014. december 31-ig megjelentett írott, képi és hang-öszeállítások beküldési határideje: 2015. január 20.

2014. december 20.

Új Médiakultúra Kreatív Műhelyt adtak át 2014. december 19-én az SZTE Bölcsészettudományi Kar Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. A 12 millió forintos beruházás az NMHH ajándéka.

2014. december 15.
Megjelent a Kari Kurír 302. száma.
2014. december 10.

„Ferences obszervancia Itáliában és Közép-Európában: intézmények, társadalom, vallásosság” címmel rendeztek nemzetközi konferenciát 2014. december elején Szegeden. Az SZTE több oktatója is részese volt a sikernek.

2014. december 09.

Fennállásának egy évtizedes évfordulóját ünnepelte 2014. december 9-én a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központja. A késő éjszakáig tartó programot megnyitó ünnepségre meghívást kaptak mindazok, akik az európai színvonalú, több építészeti díjat is elnyert intézmény építéséhez hozzájárultak.

2014. december 08.

Az Összehasonlító Irodalomtudományi Társaság Magyar Nemzeti Bizottsága és a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék „A szinguláris” címmel rendez vándorkonferenciát 2014. december 8-án és 9-én.

2014. december 07.

Kilencven kutató – köztük a szegedi egyetem tizenegy tudósa – vehette át az MTA doktora oklevelet az Akadémia székházának dísztermében 2014. december 6-án, ezzel 2667-re bővült a tudomány doktora vagy az MTA doktora címmel rendelkező hazai szakemberek száma.

2014. december 05.

10 éves az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ. A 2014. december 9-i születésnapi ünnepen éjfélig tartó programkavalkád és sok-sok meglepetés várja a látogatókat. Az ünnepélyes megnyitó 10 órakor kezdődik, aztán a Szegedi Szimfonikus Zenekar ad koncertet, amelyre még lehet jelentkezni.

2014. december 04.

Az SZTE hallgatói díjkiosztó gáláján átadták az Egyetemi Zenei Verseny, az Egyetemi Vers- és Prózamondó Verseny, a Novellapályázat, a Jó tanuló, Jó sportoló Verseny, valamint az SZTE Tehetségpont részeként működő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány elismeréseit.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.