Prof. J. Nagy Lászlót, az SZTE BTK történész professor emeritusát Ibn Khaldun-díjjal tüntették ki

Gratulálunk Prof. J.Nagy László professor Úrnak!

Ibn Khaldún (1332. május 27. Tunisz – 1406. március 17. Kairó) elismerten az egyik legnagyobb arab történész. Tunéziában a róla elnevezett díj az egyik legrangosabb díj, amelyet évente adnak át. Prof J. Nagy László az SZTE BTK professor emeritusa 2017. november 10-én vette át e díjat a Mediterráneum történelmének tanulmányozása és kutatása területén elért nemzetközi téren is kiemelkedő eredményeinek elismeréseképp.

Invitation_PRIX_IBN_KHALDUN_2017-001-001

További információk: http://www.webdo.tn/2017/11/09/six-laureats-prix-ibn-khaldoun-2017/

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_41

Kiss Attila az SZTE BTK Angol Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, több szervezet, köztük a Magyar Shakespeare Bizottság és a Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE) elnökségi tagja, utóbbinak egykori megválasztott elnöke, a hazai anglisztika megkerülhetetlen alakja. A grandiózus vállalkozás, a hétkötetes Az angol irodalom története sorozat második kötetének egyik szerkesztője tavaly, kiemelkedő életművének és szakmai sikereinek elismeréseként, Országh László-díjban részesült. Kiss Attila 2023 szeptemberében megvédte Kettős anatómia. Angol reneszánsz tragédiák a kora újkorban és ma című akadémiai doktori értekezését, 2024 áprilisában pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.