Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2012. Március

PhD szeminárium - Gazdasági kormányzás az Európai Unióban

PhD szeminárium

2012. március 7-én a Gazdaságtudományi Kar adott otthont a hazai közgazdasági doktori iskolák hallgatói számára rendezett szemináriumnak.

2012. március 07.

A doktoranduszok számára Az Európai Gazdasági és Monetáris Unió elméleti háttere. Az eurózóna működésének első évtizede címmel Jankovics László, az ELTE oktatója, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének gazdasági attaséja, majd Az eurózóna válsága. A válságra adott válasz: a gazdasági kormányzás erősítése címmel Darvas Zsolt, a Bruegel – Brussels European and Global Economic Laboratory kutatója, az MTA Közgazdaságtudományi Intézet tudományos főmunkatársa, a BCE oktatója tartott rendhagyó szemináriumot.

A TÁMOP-4.2.1/B-09/1/KONV-2010-0005 azonosító számú, „Kutatóegyetemi Kiválósági Központ létrehozása a Szegedi Tudományegyetemen” című projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Magyarország megújul Új Széchenyi terv