Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE Prezilimpia 2024.

2024. május 07.

A Szegedi Tudományegyetem

Gazdaságtudományi Karának nevében

tisztelettel meghívjuk

az SZTE Prezilimpia 2024-es döntőjére, a hagyományos felsőoktatási prezentációs versenyre.

Időpont: 2024. május 8. (szerda) 14 óra

Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra, Informatórium

6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara, az SZTE Junior Akadémia és a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klub a Diákhitel Központ közreműködésével 2024 áprilisában ismét megrendezte az SZTE PREZILIMPIA verseny kari fordulóját. A hallgatók az “Iskolák, közösségek, értékek” témakörökből egy általuk szabadon választott tartalmat ismertettek a zsűri előtt maximum 8 percben, magyar vagy angol nyelven.

Az alapítók célja, hogy az egyetemisták számára lehetőséget biztosítsanak saját előadókészségük megmérettetésére, illetve fejlesztésére, hozzáértő mentorok segítségével. A Prezilimpia egy több mint 6 éve zajló, hagyományos és időnként megújuló verseny, ahol különböző egyetemek hallgatói mérték és mérik össze mind a mai napig tudásukat – sőt ma már Prezilimpia Junior néven a középiskolák számára is szerveznek hasonlót.

Az egyetemista verseny döntőjébe idén 8 versenyző jutott az SZTE különböző karait képviselve, valamint egy hallgató a Debreceni Egyetemről. A versenyen mind a szakmai zsűri, – amelynek tagjaként idén Bárdos András televíziós műsorvezető is vállalta a munkát – mind pedig a közönség kioszthat értékes díjakat. Az SZTE-Prezilimpia 2024 összdíjazása több mint félmillió forint.

Külön versenyszám a Prezentációs karaoke, amely igen közkedvelt és szórakoztató a hallgatók körében. Ennek során a versenyzők rögtönzőképességét teszik próbára a szervezők, hiszen egy addig számukra ismeretlen diasorról kell beszélniük. A diasort előre összeállított képek, ábrák, rajzok, valamint diagramok alkotják. A zsűri, illetve a közönség értékeli, hogy adott témáról milyen minőségben sikerül 2 percen keresztül folyamatosan beszélnie a résztvevőnek. Azt pontozzák, hogy minden előzetes felkészülés nélkül, hogyan sikerül összeegyeztetni a mondanivalót a 15 másodpercenkénti diakép-változás nehézségével.

Program:

- 13.30 – Érkezés és technikai próba