Száz éve született Márkus Mihály néprajzkutató

2012. november 29.
1 perc

Márkus Mihály (Michal Markuš) néprajzkutató születésének századik évfordulójára emléküléssel és kiállítással emlékezett a szegedi egyetem Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszéke.

Link küldésLink küldés

A november 28-i emlékülést az SZTE BTK Kari Konferenciateremben tartották, a Két nép és kultúra kutatója című tárlatot pedig a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék Folyosó Galériájában nyitotta meg Barna Gábor tanszékvezető.

Az előadások: Bodnár Zsuzsanna: „A bokortanyák népe”. A nyíregyházi tirpákok életmódjának bemutatása a Sóstói Múzeumfaluban; Barna Gábor: Márkus Mihály a szegedi egyetemen; Gyivicsán Anna: A nyíregyházi és a nógrádi szlovák evangélikusok; Magdaléna Paríková: Márkus Mihály a szlovák néprajz keretében; Krupa András: Márkus Mihály alkotóműhelyében.

Link küldésLink küldés