SZTE-s helyezések a londoni olimpián

2012. augusztus 09.
1 perc

A világ legjelentősebb sporteseményén, a nyári ötkarikás játékokon a Szegedi Tudományegyetem két hallgatója is részt vett, s mindketten remekül helytálltak a versengésben.

Link küldésLink küldés

A Szegedi Tudományegyetemről két remek nehézatléta, Márton Anita súlylökő (a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar III. éves gyógypedagógia szakos hallgatónője) és Nagy Péter súlyemelő (az Állam- és Jogtudományi Kar IV. éves joghallgatója) képviselte hazánkat a XXX. Nyári Olimpiai Játékokon Londonban. A szegedi egyetemisták kiváló teljesítménnyel rukkoltak elő a brit fővárosban. A többszörös magyar bajnok, idén Európa-bajnoki hetedik Márton Anita (edzője: Eperjesi László) 17,48 méteres lökésével 24. helyezett lett a női súlylökés versenyében. Nagy Péter (edzője: Ördög István) a +105 kilogrammosok súlycsoportjában a B csoportban a 3., összesítésben pedig a 11. helyezést szerezte meg. Szakításban 191 kilogrammig jutott, míg lökésben 216 kilogrammal megjavította egyéni csúcsát, s ugyanígy a 416 kilogrammos összeredmény is a sokszoros magyar bajnok, Universiade-győztes kiválóság eddig legjobbja. A súlyemelő a viadal végeztével elégedetten nyilatkozott, mint mondta, számára most már a 2016-os riói olimpia a cél, illetve az, hogy előtte befejezze tanulmányait, s megszerezze a jogi diplomát az SZTE-n.

SZTEPress

Link küldésLink küldés