szesz

Tovább nőtt a Szegedre jelentkezők száma

A 2009-es tavaszi felvételi időszakhoz képest ezerrel többen, 19 079-en választották továbbtanulásuk helyszínéül a Szegedi Tudományegyetemet, amely továbbra is a legnépszerűbb vidéki felsőoktatási intézmény, s országos összesítésben is csak az ELTE előzi meg.

Az SZTE a legnépszerűbb vidéki egyetem! A 2010-2011-es tanévre benyújtott több mint 140 ezer jelentkező közül – az adatok április 10-i feldolgozottsága szerint – 26 739-en választották az ELTE-t, 19 079-en az SZTE-t, a harmadik legnépszerűbb intézmény pedig a Debreceni Egyetem lett 18 946 felvételizővel. A statisztikák áttekintéséből kitűnik, hogy folytatódott az az elmúlt években megfigyelhető tendencia, hogy a diákok körében a kisebb vidéki főiskolák rovására növekszik a nagy tudományegyetemek népszerűsége.

A Szegedre jelentkezők több mint fele, 10 875 diák az SZTE-t jelölte meg első helyen, 2009-ben ez a szám 10 159 volt. Nappali tagozatra alapképzésre vagy egységes osztatlan képzésre 12 271-en adták be jelentkezésüket az SZTE-re, mesterképzésen pedig 3270-en kívánnak továbbtanulni Szegeden. Államilag támogatott képzésre – amely országos keretszáma a tavalyi évhez hasonlóan 56 ezer – 17 054-en jelentkeztek a vidék legnépszerűbb egyetemére.

Az SZTE-n belül a legtöbb potenciális gólyával a Bölcsészettudományi Kar büszkélkedhet, ahova 5167-en – közülük 2375-en első helyen – jelentkeztek. A képzeletbeli dobogó második helyén szinte holtversenyben a Természettudományi és Informatikai Kar (4683 jelentkező) és a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar (4640 jelentkező) áll. A jogi karon 2482-en, a Gazdaságtudományi Karon 2011-en, az orvosi fakultáson pedig 1574-en szeretnének továbbtanulni. Jelentősen – több mint száz fővel – nőtt a jelentkezők száma az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon (1215 felvételiző), is kiválóan szerepelt a Mérnöki Kar is, a szegedi műszaki fakultást a 2009-es 784-hez képest idén 929-en választották. Azoknak a fiataloknak a számai is emelkedett, akik Szegeden szeretnék megszerezni az immár doktori címmel járó gyógyszerész végzettséget, a GYTK-ra 562-en adták be jelentkezésüket. A Fogorvostudományi Karon 477-en, a vásárhelyi Mezőgazdasági Karon pedig 353-as tanulnának tovább. Bár az SZTE legkisebb kara, mégis kiugróan – a 2009-es 196-ról 338-ra – emelkedett a Zeneművészeti Karra jelentkezők száma.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Mikula_AndreaMikula Andrea - ÁJTK, jogász

Elsősorban azért választottam az SZTE ÁJTK-t, mert itt lakom Szegeden, és úgy hallottam, hogy a szegedi jogi képzés nagyon jó. Ez az évek során be is bizonyosodott. Másrészt utánanéztem néhány felmérésnek, és úgy értesültem, hogy a Szegedi Tudományegyetem legalább olyan magas szintű képzést nyújt, mint más hasonlóan nívós egyetemek az országban. A jogi karon nagymértékű tudásra és talpraesettségre tettem szert az évek során, amit nem csak a munkaerőpiacra kilépve fogok tudni kamatoztatni.




Balogh_RamonaBalogh Ramóna - TKK, magyar-, média-, mozgókép-, és kommunikációtanár

Ezzel a képzéssel a későbbiek során nagyobb esélyem van a munkaerőpiacon való elhelyezkedésre, és szerintem a kommunikáció bármely munkaterületen kifizetődő. Azért ezt a szakot választottam, mert kisgyermekkorom óta szerelmese vagyok a magyar nyelvnek, a magyar irodalomnak, és ehhez a kommunikáció mint olyan, elválaszthatatlan dolog.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.