kiemelt_potfelveteli_2019

Több mint 380 hallgató került be a pótfelvételi eljárás során az SZTE-re

Tovább növelte hallgatói létszámát a Szegedi Tudományegyetem. A 2019-es általános felvételi eljárásban felvett 6159 új hallgató mellett 384 jelentkező került be a pótfelvételi eljárás során az SZTE valamely képzésére.

Mintegy 200 szakon hirdetett pótfelvételit a Szegedi Tudományegyetem. A képzésekre összesen 557-en jelentkeztek, közülük 384 hallgatót vett fel az intézmény. A 2019-es eljárásban az SZTE 11 kara valamint Tanárképző Központja hirdetett pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzésekre. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, augusztus 7-ig jelentkezhettek az SZTE képzéseire. A ponthatárokat augusztus 26-án hozták nyilvánosságra.

 

A 2018-as adatokhoz képest több mint 60 fővel emelkedett a pótfelvételi eljárásban jelentkezők száma. A szegedi egyetem képzéseire összesen 557-en jelentkeztek, közülük 384 hallgatót vett fel az intézmény: 303-an alap, 48-an osztatlan, 8-an mester, 25-en felsőoktatási szakképzésen kezdhetik meg tanulmányaikat. Legtöbben a levelező és nappali munkarendű képzésekre jelentkeztek, de nagy volt az érdeklődés a távoktatás iránt is.

 

A legtöbb jelentkezőt az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar fogadja, itt több mint 100 pótfelvételis hallgató kezdheti meg tanulmányait. A jogi képzések mellett népszerű a Gazdaságtudományi Kar gazdálkodási és menedzsment, valamint a Természettudományi és Informatikai Kar programtervező informatikus szakja is. A Mérnöki Kar Orosházán meghirdetett gépészmérnök szakjára mintegy 20 hallgatót vettek fel a pótfelvételi eljárásban. A legtöbb pont – összesen 450 – a matematika alapszakra kellett, de magas volt a ponthatár a vidékfejlesztési agrármérnöki (444 pont), a régészet (440 pont), a gyógyszerész (404 pont), a gyógypedagógia (400 pont), a szociálpedagógia (400 pont), valamint a fagott-tanár (400 pont) szakokra is.

 

A külföldi hallgatók folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően várhatóan több mint 7500 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2019 szeptemberétől a Szegedi Tudományegyetemen.


SZTEinfo



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Horvath_FiorellaHorváth Fiorella - MK, műszaki menedzser

Főként a közösségi élet vonzott a Szegedi Tudományegyetemre. Műszaki menedzser szakon tanulok, az fogott meg benne, hogy a dolgok műszaki és a gazdasági részébe is bele tudok látni. Ráadásul nagyon jó lehetőségek vannak az egyetemen például: egy logisztikai tárgy keretében például elutazunk Brüsszelbe, hogy feltérképezzük az ottani repülőteret. Az itt tanulók valóban egy kis csapatot alkotnak. Viszonylag kevesen járunk az MK-ra a többi karhoz képest, ezért ismert mindenki mindenkit, és mindig egymás segítségére tudunk lenni. Ráadásul a diákélet is fantasztikus, csak ajánlani tudom mindenkinek.


Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.