A középiskolások pénzügyi ismereteit bővíti a GTK nyári tábora

Közgazdász palánták ismerkednek a gazdasági és üzleti élettel a Gazdaságtudományi Kar július 27-ig tartó nyári tehetséggondozó táborában. A hetedik alkalommal megrendezett EcoCamp célja a 9.-12. évfolyamos középiskolások érdeklődésének felkeltése a gazdasági, pénzügyi terület iránt, ismereteik bővítése, probléma centrikus látásmódjuk fejlesztése életkorukhoz illeszkedő, játékos formában

Több felmérés szerint, a 14-18 éves korcsoport gazdasági, pénzügyi ismeretei igencsak hiányosak, pedig a középiskolai tanulmányok befejezése után, akár a munkaerőpiacon, akár a felsőoktatásban nagyon fontossá válik ez a tudás. A fiatalok pénzügyi ismereteinek bővítése kapcsán már korábban is sikeresen működött együtt a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara középiskolákkal, ennek folytatását jelenti a nyári tehetséggondozó tábor, ahol az ismeretek átadása mellett a tehetséges diákok aktuális kutatási témákba való bevonása is kiemelt szerepet kap. Az önálló alkotómunka előtérbe kerülése révén a diákok komplex fejlesztési programhoz kapcsolódhatnak a tábor programjai során, ahol a tudományos problémák megismerése mellett például adatrendszerező, problémaazonosító, szociális, előadói, kommunikációs és prezentációs készségeik, képességeik is fejlődnek.


A több mint 40 tehetséges fiatal szakmai és szabadidős programokon vesz részt, amelyek során nemcsak a gazdasági és üzleti élettel kapcsolatos alapvető ismereteket sajátíthatják el, hanem az ország különböző részeiről érkezett középiskolásokkal is megismerkedhetnek.


A tábor alapvető célja a középiskolások pénzügyi, gazdasági ismereteinek bővítése, probléma centrikus látásmódjuk fejlesztése életkorukhoz illeszkedő, játékos formában, illetve a tanulók érdeklődésének felkeltése a gazdasági, pénzügyi terület iránt, mely által lehetőség nyílik a tehetséges, gazdasági ismeretek iránt érdeklődő hallgatók kiválasztására, fejlesztésére és a gazdasági pálya felé terelésére. Emellett a tábor célja természetesen a résztvevők kikapcsolódásának biztosítása, egymás megismerése, kapcsolatok építése, a diákok együttműködési képességeinek fejlesztése.



SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Major_AttilaMajor Attila - ZMK, magánének

Azért jöttem erre a szakra, mert itt olyan tanárok tanítanak, akiket nagyra tartok. Maga a szak a tanszékvezető, Temesi Mária tanárnő miatt vonzó, hiszen sok lehetőséget kínál arra, hogy elsősként operában szerepelhessek, ez pedig kezdőként hatalmas lehetőség és megtiszteltetés. A ZMK-n a tanár-diák kapcsolat nagyon szoros, hiszen ez a pálya nagyon tanárfüggő. Én itt megtaláltam Andrejcsik István operaénekes személyében azt a mestert, akivel a legtöbbet tudtam eddig fejlődni.




FelsoDorottyaFelső Dorottya- SZTE-BBMK

A zenei oktatás miatt jöttem Szegedre. Már középiskolásként is itt tanultam a SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumban és nagyon megszerettem Szegedet. Egyértelmű volt, hogy a Szegedi Tudományegyetemet választom. A zongoratanárnőmmel már majdnem 10 éve dolgozunk együtt. Az ő személye szakmailag és emberileg is meghatározó számomra. Szeged az otthonommá vált, hisz minden barátom itt él és sok emlék köt ide.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.