Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2014. Május
GTK 2014. Május

Imreh-Toth_Monika_vedes

2014. május 22-én sikeresen védte meg doktori értekezését Imreh-Tóth Mónika.

Erasmus

Kipróbálnád magad multikulturális környezetben? Érdekelnek a nemzetközi oktatási ügyek? Ha igen, Neked szól az alábbi felhívás:

gtk631

A Szegedi Tudományegyetem ösztöndíj-pályázatot hirdet kiemelkedően tehetséges hallgatók számára alap-, mester- és osztatlan képzésben tanulók, illetve Ph.D. ösztöndíjasok kategóriájában. Az ösztöndíj mértéke a bíráló bizottság döntésétől függően legfeljebb 240 000,- Ft egyszeri ösztöndíj juttatás.

Facilitating Responsible Innovation in SEE countries

A FaRInn – Facilitating Responsible Innovation in SEE countries – projekt részeként a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán tartottak konferenciát 2014. május 19-én „Az innovációval kapcsolatos társadalmi, etikai és környezeti kihívások” címmel.

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács ösztöndíjátadója

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács ünnepélyes ösztöndíjátadóját 2014. május 16-án tartotta a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal épületének dísztermében, ahol több mint 220 tehetséges díjazottat köszöntöttek.

Kornai_Madarasz

Madarász Aladár előadása a szegedi Gazdaságtudományi Karon.

2014. május 19.

MNB

Az MNB ügyvezető igazgatója tartott előadást a GTK-n.

Az SZTE klaszterekkel együttműködve elindította hallgatói gyakornoki programját.

2014. május 16.

kshgtk

Rácz Attila előadását hallgathatták meg a GTK hallgatói.

A FaRInn konferenciája kerül megrendezésre május 19-én.

2014. május 12.

AEGON

Kedd délután az AEGON munkatársaival találkozhattak az érdeklődők a KO aulájában és tájékozódhattak a rájuk váró lehetőségekről.

Ecodemai_utolso_eloadas

2014. május 7-én zárult az SZTE GTK és a Móra Ferenc Szakkollégium közös szervezésében a Sikertörténetek első kézből sorozatunk.

Kornai János professzor az életművét méltató egyetemi kurzust tisztelte meg, és többek között arról szólt, hogy szükség van tandíjra a magyar felsőoktatásban, hiszen abból például maguk az egyetemek is fejlesztéseket hajthatnak végre.

DSC_0081_1

Tessényi Judit és Csapó Gergely előadásai hangzottak el az Ecodemia keretein belül.