Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2010. November
GTK 2010. November

A Szegedi Tudományegyetem Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány 2001. január 2-án jött létre, és
eddig több mint 7 millió forint ösztöndíjjal jutalmazta az egyetem legjobb hallgatóit. A 2009-2010-es tanévben kiírt, magas követelményeket tartalmazó 2 pályázati felhívásra 122 hallgató (106 SZTE hallgató és 16 SZTE biológushallgató) nyújtotta be pályázatát. Az alapítvány kuratóriuma a pályázatok értékelése után egymillió-háromszázötvenezer forint ösztöndíjjal ismerte el az egyetem tizenkét kiváló hallgatójának tudományos és tanulmányi eredményét. Az ösztöndíjak értékét növeli, hogy az Oktatási és Kulturális Miniszter 2008-ban a repüléstudomány és rakétatechnika tudósáról elnevezett Kármán Tódor díjjal ismerte el a Sófi Alapítvány tevékenységét, amely a társadalmi felelősségvállalás területén adható legmagasabb állami kitüntetés.