20 éves a szegedi kommunikációs képzés

2013.február 15., Szentgyörgyi Albert Agóra Szeged

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, az országban elsőként 1993-ban kezdődött meg a diplomás újságírók, kommunikációs szakemberek képzése. A mára nagyon sokszínűvé és sokrétűvé vált képzés két évtizednyi létét egy nyílt fórummal ünnepelte. Ezen a beszélgetésen olyan egykori hallgatói vettek részt, akik a média vagy a gazdasági, kommunikációs cégek világában sikeresek lettek. Az est moderátorai Veiszer Alinda televíziós műsorvezető (egy volt tanítvány) és Rózsa Péter televíziós újságíró (a képzés egyik oktatója) voltak.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_32

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.