Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2013. Március

Az SZTE klaszterekkel együttműködve elindította hallgatói gyakornoki programját

szte

A Szegedi Tudományegyetem 2013-ban is meghirdeti a „Használhatóbb tudást – hasznosabb munkaerőt!” elnevezésű gyakornoki programját, amely során a hallgatók a regionális klaszterek tagvállalatainál valós munkakörnyezetben, rotációs rendszerben bővíthetik szakmai tapasztalataikat.

2013. március 25.

A program abban különbözik egy átlagos szakmai gyakorlattól, hogy a részt vevő hallgatók nem pusztán egy vállalkozásnál tölthetik el gyakorlatukat, hanem az egyetemhez közel álló regionális klaszterek közül egy adott klaszter több tagvállalatában is próbára tehetik magukat és alkalmazhatják a korábban tanultakat. A gyakorlati ismereteket így első kézből sajátíthatják el, továbbá több szervezetet is megismerhetnek, így széleskörű tapasztalatokat szerezhetnek. Mindez hozzásegíti a végzés előtt állókat, hogy a jövőbeni elhelyezkedésük során értékes tudással, szakmai tapasztalattal kezdhessék pályájukat.

A hallgatók betekintést nyerhetnek a helyi klaszterek tevékenységeibe, illetve részesei lehetnek a vállalatok közötti együttműködéseknek. Az egyes üzletágak munkafolyamataiban résztvevő hallgatók megismerhetik a vállalati kultúrát, a vállalatközi együttműködéseket, és ez nagyban elősegítheti jövőbeni elhelyezkedésüket tanulmányaik befejezése után. A program által meghirdetett gyakornoki munkalehetőségeket az együttműködésben résztvevő karokon (GTK, MK, TTIK, ÁJTK) elfogadják kötelező szakmai gyakorlatként, ezzel is ösztönözve a hallgatókat arra, hogy a kötelező szakmai gyakorlatot hasznosan, értékes tudást szerezve töltsék el.

A gyakornoki programban résztvevő klaszterek tagvállalatai által kínált gyakorlati hely lehetőségek Kari bontásban az alábbi linkről letölthetők:

Jelentkezés e-mailben a kapcsolattartóként megadott klaszter menedzsereknél önéletrajzzal és motivációs levéllel.

Klaszter tagvállalatok által kínált gyakorlati helyek:

Gazdaságtudományi Karon tanuló hallgatók számára

ArchEnerg Regionális Megújuló Energetikai és Építőipari Innovációs Klaszter

Kapcsolattartó: Hidvégi Henrik klaszter menedzser (hhidvegi@archenerg.eu)

· T ranscommers Kft. – 1 fő közgazdász (kereskedelem és marketing szak)

· SolarTech Nonprofit Kft. – 1 fő közgazdász (pénzügy és számvitel szakon)

3P Műanyagipari, Csomagolástechnikai, Nyomdaipari Klaszter

Kapcsolattartó: Ambrusné Magó Aranka klaszter koordinátor (aranka.mago@provice.hu):

· Contitech Rubber Industrial Kft. – 1-1 fő közgazdász (gazdálkodás és menedzsment szak)

Mérnöki Karon tanuló hallgatók számára

ArchEnerg Regionális Megújuló Energetikai és Építőipari Innovációs Klaszter

Kapcsolattartó: Hidvégi Henrik klaszter menedzser (hhidvegi@archenerg.eu):