Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2012. Június

Klaszterekkel együttműködve indít gyakornoki programot az SZTE

iroda

„Használhatóbb tudást – hasznosabb munkaerőt!” elnevezéssel indul gyakornoki program a Szegedi Tudományegyetem és regionális klaszterek együttműködésében a hallgatók szakmai tapasztalatainak bővítésére

2012. június 11.

A Szegedi Tudományegyetem, regionális klaszterek együttműködésével olyan szakmai tapasztalatszerzési lehetőséget hirdet, melynek során a hallgatók egy gyakornoki program keretében az Egyetemhez kapcsolódó klaszterek több tagvállalatánál is dolgozhatnak, ezáltal számos különböző területen nyerhetnek rálátást a munkafolyamatokra, és mélyíthetik tudásukat a szakmában. A program hamarosan meghirdetési kerül, melyre várják az érdeklődő hallgatókat.

Sokszor jelent problémát egy fiatal pályakezdő számára, hogy az egyetemen elsajátított elméleti tudás mellett nem tud felmutatni munkavégzéssel kapcsolatos gyakorlati tapasztalatokat. A Szegedi Tudományegyetem három regionális klaszterrel együttműködve lehetőséget biztosít a felsőbb éves hallgatóknak, hogy egy rotációs rendszerben működő gyakornoki képzésben vegyenek részt. A „Használhatóbb tudást – hasznosabb munkaerőt!” elnevezésű program jelentős előnye a hagyományossal szemben, hogy a hallgatók a csatlakozó klaszterek (ArchEnerg Regionális Megújuló Energetikai és Építőipari Klaszter, Goodwill Biotechnológia Klaszter, Dél-alföldi Innovációs Üzleti Hálózat) több tagvállalatánál is dolgozhatnak, így nem csak egy szűkebb tevékenységi körben, hanem egy adott üzleti terület több szegmensében is gyakorlati betekintést nyerhetnek a munkafolyamatokba.

Mivel a klaszterek tagvállalatai az adott iparág különböző szegmenseiben biztosítanak lehetőséget a végzéshez közel álló hallgatók számára, így azok változatos munkakörülmények között, eltérő vezetési-irányítási stratégiákat megismerve, valós üzleti környezetben gyűjthetnek szakmai tapasztalatokat. A program kiváló lehetőséget biztosít arra is, hogy segítse a gyakornokokat érdeklődési területeik, valamint az egyes munkafeladatok iránti vonzalmuk kirajzolódásában, mely hozzájárulhat a jövőbeli pályaválasztás sikerességéhez is. A jól teljesítő hallgatók értékes munkaerő-bázist képezve, lehetőséget kaphatnak nem csak referenciák gyűjtésére, de arra is, hogy a végzést követően akár teljes munkaidőben kerüljenek foglalkoztatásra az adott cégnél.

A program az egyes karok kötelező szakmai gyakorlatra vonatkozó elvárásainak figyelembevételével, azok kiváltásával kínál különböző időtartamú gyakornoki helyeket. A hallgatók az alábbi vállalatoknál vagy a Karrier Irodánál tudnak jelentkezni önéletrajzzal:

20. IR Intelligens Régió® Üzleti Kommunikációs Kft./Szeged/projektfejlesztési asszisztens gyakornok
szakmai_gyakorlat_irr_12_06_12.doc
19. IR Intelligens Régió® Üzleti Kommunikációs Kft./Szeged/ügyfélkapcsolati menedzser gyakornoki pozíció
szakmai_gyakorlat_irr_cm_12_06_12.doc
18. KITE Zrt./Hódmezővásárhely/gazdálkodási gyakornok (3 fő)
szakmai_gyakorlat_KITE_12_06_08.doc

17. MediaGo Alapítvány/Budapest/gyakornoki pozíciók (12 fő)

szakmai_gyakorlat_mediago_12_06_07.doc

16. Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara/Szeged/üzletfejlesztési asszisztens (2 fő)

szakmai_gyakorlat_csmkik_12_06_05.pdf

15. Alfa-Klíma Kft./Szeged/adminisztrátor, üzletkötő asszisztens (2fő)

szakmai_gyakorlat_alfa_klima_12_06_04.doc

14. Dél-Alföldi Regionális Innovációs Ügynökség Közhasznú Egyesület/Szeged/projektmenedzser gyakornok (2 fő)

szakmai_gyakorlat_darinno_12_05_31.doc

13. Laser Consult Kft./Szeged/innovációs tanácsadó gyakornok (2fő)

szakmai_gyakorlat_laser_12_05_30.doc

12. Binga Kreatív Kommunikáció/Szeged/gyakornoki program (7 fő)

szakmai_gyakorlat_binga_12_05_25.doc

11. Zsombó Község Önkormányzata/Zsombó/önkormányzati gazdálkodási ügyintéző

szakmai gyakorlat_Zsombo_ok_12_05_18.doc

10. Procter&Gamble/ Budapest/ Internsip

InternshipvDM_2012.png

9. KITE Zrt./ Hódmezővásárhely/ Szakmai gyakorlat

szakmai_gyakorlat_KITE_2012.doc

8. Castrol Unilub/Budapest vagy Győr vagy Szeged környéke/Gyakornoki pozíció

Castrol_Unilub_gyakornoki_pozicio_2012.pdf

7. OTP Bank Nyrt. /Dél-alföldi Régió/ gyakornoki pozicíók (15 fő)

szakmai_gyakorlat_OTP_2012.doc

6. Laser Consult Kft./Szeged/ gyakornoki pozíció

Laser_Consult_szakmai_gyakorlat_2012.doc

5. Európai Bizottság Magyarországi Képviselete/ szakmai gyakorlat kommunikációs-rendezvényszervező és uniós tájékoztató irodákkal kapcsolatos területre

4. C&T Hungary Kft. / utazási iroda gyakornok/Szeged

C&T_gyakornok_2012.doc

3. Dél-Alföldi Regionális Innovációs Ügynökség Közhasznú Egyesület/projektmenedzser gyakornok

Dél-Alföldi Regionális Innovációs Ügynökség Közhasznú Egyesület_projektmenedzser gyakornok_2012.doc

2. Gooliversum Informatikai, Szolgáltató és Oktatási Kft. / Szeged/ marketinges, piackutató / 2 fő:

gooliversum_mark_2012.doc

1. Paprikamolnár Kft. / Szeged/ pénzügyi elemző feladatkör/ 3-6 fő részére:

pugyi_elemzo_paprikamolnar_2012.doc

Az ügyintézők legkésőbb június 18-ig várják a hallgatókat, ám a gyakornoki helyek korlátozott száma miatt érdemes minél előbb jelentkezni.